ملی پوشان اسلحه سابر عازم مجارستان شدند/ آخرین گام برای المپیک

اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر به منظور حضور در آخرین مرحله رقابت های گزینشی المپیک و قطعی کردن سهمیه خود برای بازی های ۲۰۲۴ پاریس عازم مجارستان شدند. آنها آخرین جلسات تمرینی برای حضور در این جام را زیر نظر «کریستین بائو» انجام می دهند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، جام جهانی مجارستان آخرین مرحله رقابت های گزینشی المپیک ۲۰۲۴ به حساب می آید. 

این مسابقات از جمعه (۳ فرودین) آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. دو روز نخست به رقابت های انفرادی اختصاص دارد و در روز سوم هم رقابت های تیمی برگزار می شود. 

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر بامداد امروز دوشنبه (۲۸ اسفند) برای حضور در جام جهانی مجارستان عازم بوداپست شد. علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران ترکیب تیم اعزامی هستند. 

ملی پوشان اسلحه سابر طی سه روز  آِینده، آخرین جلسات تمرینی خود برای حضور در جام جهانی مجارستان را زیر نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم ملی و مسعود فتوحی پیگیری می کنند. 

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در حالی در جام جهانی مجارستان شرکت می کند  که به خاطر ۲۴ اختلاف امتیاز المپیکی با ژاپن، تنها رقیب آسیایی اش برای کسب سهمیه تیمی المپیک، تا حد زیادی دستیابی به این سهمیه را قطعی کرده است. 

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی