جام جهانی ایتالیا/پایان کار علی پاکدامن در جدول ۱۶ نفره

علی پاکدامن بعد از غلبه بر حریفانی از فرانسه و لهستان و صعود به جدول ۱۶ نفره جام جهانی ایتالیا، نتیجه رقابت با نماینده تونس را واگذار کرد و از صعود به جدول ۸ نفره این رقابت ها بازماند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رقابت های جام جهانی ایتالیا امروز (شنبه ۱۲ اسفند) با برگزاری دیدارهای جدول اصلی در پادووا پیگیری شد. علی پاکدامن که به دلیل برخورداری از رنکینگ ۵ جهان از دیدارهای مقدماتی معاف بود، به عنوان تنها نماینده ایران در جدول ۶۴ نفره قرار گرفت و با برتری برابر نمایندگانی از فرانسه و لهستان تا جدول ۱۶ نفره پیش رفت اما در این مرحله مقابل نماینده تونس باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

عملکرد علی پاکدامن در جام جهانی ایتالیا به این شرح است: 

جدول ۶۴ نفره 
* علی پاکدامن ۱۵ – «پاکو بورو» ۱۳ (این بازیکن فرانسوی صاحب رنکینگ ۲۱۴ جهان است) 

جدول ۳۲ نفره
* علی پاکدامن ۱۵ – «زیمون هریسیوک» ۱۳ (این بازیکن لهستانی صاحب رنکینگ ۳۲ جهان است)

جدول ۱۶ نفره
* علی پاکدامن ۱۴ – «فارس فارجانی» ۱۵ (این بازیکن تونسی صاحب رنکینگ ۱۴ جهان است)

پاکدامن در حالی به کار خود در جام جهانی ایتالیا پایان داد که در جام جهانی گرجستان تا فینال پیش رفت و با واگذاری نتیجه رقابت با «آرون سزیلاگی» از مجارستان به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. 

این ملی پوش شمشیربازی خرداد گذشته در رقابت های قهرمانی آسیا (چین) «کیم جون هو» از کره جنوبی را در فینال شکست داد و بعد از ۲۲ سال شمشیربازی ایران را صاحب مدال طلا انفرادی این رقابت ها کرد.

محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر ارسباران دیگر نمایندگان ایران در جام جهانی ایتالیا بودند. رهبری و باهر ارسباران در جدول ۶۴ نفره مقدماتی و فتوحی در جدول ۱۲۸ نفره به کار خود پایان دادند.

در رده بندی نهایی رهبری صاحب جایگاه ۶۸ شد، باهر ارسباران در رده ۷۷ ایستاد و فتوحی هم جایگاه ۱۳۰ را به خود اختصاص داد. علی پاکدامن هم صاحب جایگاه نهم شد.

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی