مجمع عمومی فدراسیون شمشیربازی برگزار شد/تصویب گزارش‌ها و برنامه‌های ارائه شده

مجمع عمومی و‌سالیانه فدراسیون شمشیربازی به ریاست معاون وزیر ورزش برگزار شد و طی آن گزارش فعالیت ها، مالی، حسابرس، بازرس و‌ برنامه عملیاتی فدراسیون به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شمشيربازي، مجمع عمومي و ساليانه فدراسيون شمشيربازي به منظور بررسي عملكرد فني و مالي در بازه زماني ١٤٠١-١٤٠٠ امروز دوشنبه به رياست سيد محمد پولادگر معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه اي وزارت ورزش و با حضور آرش فرهاديان مديركل امور مشترك فدراسيون ها و مهين فرهادي زاد نايب رييس كميته ملي المپيك در محل سالن فارسي آكادمي ملي المپيك برگزار شد.

در آغاز اين مجمع كه محسن وحداني دبير فدراسيون، دبير آن بود، عليرضا پورسلمان رئيس فدراسيون به تشريح  فعاليت هاي اين فدراسيون در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ پرداخت.

وي در آغاز صحبت هايش ضمن خير مقدم به رياست مجمع و ديگر اعضاي حاضر، گفت: در اوج برنامه هاي امسال ديداري با مقام معظم رهبري داشتيم كه نقطه عطف برنامه هاي مان بود. ايشان به «ايران قوي ورزش قوي» اشاره داشتند که باید سرلوحه کارمان قرار بگیرد.

پورسلمان ضمن تشکر ار حمایت های وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک، هیات های استانی، اعضای هیات رئیسه و همچنین رسانه ها گزارشی از فعالیت های فدراسیون در سال ۱۴۰۰ ارائه کرد.

وی در این بخش ضمن تشکر از دکتر فضل الله باقرزاده که سال ها ریاست فدراسیون را بر عهده داشت، مروري بر اردوهاي آماده سازي در هر دو بخش مردان و بانوان سه اسلحه سابر، فلوره و اپه داشت. تشكيل مجامع استاني، برگزاری رقابت هاي ليگ در شرايط كرونا، اعزام‌های برون مرزی، میزبانی از مسابقاتی مانند جام جهانی جوانان و ست لایت اصفهان دیگر مواردی بود که رئیس فدراسیون گزارش مربوط به آنها را به تفکیک ارائه کرد.

در ادامه مجمع عمومی فدراسیون شمشیربازی و بعد از پخش کلیپی از فعالیت های این فدراسیون، پورسلمان به تشریح گزارش سال ۱۴۰۱ پرداخت. وی با تاکید بر اینکه تلاش این بوده که در همه بخش ها از حیث کیفی ارتقا و جهش داشته باشیم، مروری بر اردوهای ملی در تمام‌ رده های سنی سه اسلحه مردان و بانوان داشت. رئیس فدراسیون شمشیربازی با یادآوری ۱۷ اعزام ملی پوشان و ۲۲ اعزام داوران طی سال گذشته، اشاره ای هم به رقابت های داخلی و همچنین برگزاری جام‌جهانی جوانان و ست لایت اصفهان داشت و تاکید کرد: نتیجه برگزاری این مسابقات دستیابی به رده بندی ورزشکاران در بخش های مختلف بود که اهمیت زیادی داشت. برگزاری دوره های آموزشی، مجامع انتخاباتی استان ها و همچنین برگزاری لیگ مردان و بانوان با حضور ۱۹ و ۱۳ تیم دیگر مواردی بود که پورسلمان به آن‌ اشاره داشت.

وی همچنین مروری بر مدال آوری شمشیربازان طی سال گذشته داشت و بر عملکرد قابل قبول بانوان در این بخش تاکید کرد، ضمن اینکه انعکاس فعالیت های انجام شده در رسانه ها را هم مورد توجه قرار داد.

سید محمد پولادگر رئیس مجمع عمومی فدراسیون شمشیربازی، بعد از اتمام گزارش علیرضا پورسلمان پیشنهاد داد که در کنار گزارش آماری، تحلیل و ارزیابی تخصصی نیز ارائه شود.

در ادامه دکتر فضل الله باقرزاده عضو هیات رئیسه فدراسیون در حمایت از فعالیت های انجام شده در این فدراسیون‌ گفت: در المپیک توکیو‌، شمشیربازی ایران می توانست مدال بگیرد اما با ناداوری مواجه شد، الان هم علی پاکدامن خیلی نزدیک‌ به مدال است، گزارش آماری ارائه شده نشان می دهد که در المپیک پاریس حتما پای سکو‌ هستیم.

وی با ابراز امیدواری از اینکه در پایان دو رویداد انتخابی دیگر، سهمیه تیمی ایران مسجل شود، گفت: در این شرایط مالی واقعا اعزام کار راحتی نیست به خصوص وقتی حمایت کمیته ملی المپیک فقط ۵۰۰ میلیون است که هزینه یک اعزام هم نمی شود. با این حال رئیس فدراسیون همه اعزام ها را انجام داده است. شمشیربازی واقعا بوی مدال می دهد.

مجمع عمومی فدراسیون شمشیربازی با گزارش حسابرس مستقل فدراسیون و بحث و بررسی در این زمینه ادامه پیدا کرد و در ادامه هم خزانه دار و بازرس فدراسیون گزارش خود را تشریح کردند.

آرش فرهادیان در بخشی از مجمع با تاکید بر اهمیت برگزاری مجامع هیات های استانی به منظور تصویب عملکرد فنی و مالی هیات ها، از رییس فدراسیون خواست در رابطه با تشکیل مجمع انتخاباتی هیات ها روند سریع تری پیش گرفته شود.

وی گفت: البته رییس فدراسیون در این زمینه اقداماتی داشته و در هماهنگی با وزارت ورزش است، امیدوارم زودتر به نتیجه برسد. بررسی برنامه عملیاتی سال ۱۴۰۲ و همچنین سال آینده آخرین دستورالعمل مجمع بود.

در این بخش علیرضا پورسلمان اشاره ای به رویدادهای انتخابی پیش رو‌ برای المپیک پاریس داشت و با یادآوری اینکه علی پاکدامن سهمیه انفرادی خود را قطعی کرده، نسبت به شرایط تیم اسلحه سابر و کسب سهمیه تیمی این تیم در پایان دو رویداد انتخابی دیگر ابراز امیدواری کرد.

در ادامه و‌ با رای اعضای مجمع، گزارش های ارائه شده در حوزه فنی و مالی سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و همچنین برنامه عملیاتی ۱۴۰۲ و‌۱۴۰۳ به تصویب رسید.

بخش پایانی مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون شمشیربازی به طرح نظرات، پیشنهادات و درخواست های اعضای مجمع اختصاص داشت.

همچنین ببینید

المپیک ۲۰۲۴ پاریس/ رونمایی از پوستر شمشیربازان ایران در فرانسه 

در فاصله چهار روز مانده به آغاز بازی های المپیک پاریس و طی مراسمی توسط …

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی