فتوحی: سابر به اوج بر می گردد/ سهمیه تیمی المپیک را می‌خواهیم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد فتوحی در گفت  و گو با ایسنا در مورد عملکرد خود در بخش انفرادی و تیمی جام جهانی شمشیربازی سابر الجزایر بیان کرد: در انفرای می‌توانستم حریف فرانسوی را شکست بدهم و از عملکردم در بخش انفرادی خیلی راضی نیستم چون می‌توانستم بهتر باشم. اول مسابقه، بازی از دستم خارج شد و در وقت دوم هم توانستم بهتر باشم اما اختلاف امتیاز زیاد بود. در تیمی خوب بازی کردم. در واقع همه ملی‌پوشان بازی خوبی داشتند. خیلی برایمان مهم بود که در تیمی نتیجه خوبی بگیریم. تمام برنامه ما این است که سهمیه المپیک تیمی را بگیریم و باید رنکینگ خود را بالاتر ببریم. مدالی که گرفتیم می‌تواند در مسیر کسب سهمیه المپیک به ما کمک کند.

فتوحی در مورد اینکه به دنبال حضور در ترکیب اصلی تیم ملی است، گفت: برنامه این است که در ترکیب اصلی باشم و به تیم کمک کنم. اگر احساس می کردم که نمی‌توانم به تیم کمک کنم در جام جهانی الجزایر شرکت نمی‌کردم. همه هدفم این است با تیم مدال و سهمیه المپیک را بگیریم و اتفاقی که در المپیک توکیو نیفتاد را در المپیک پاریس رقم بزنیم.

ملی‌پوش سابر در پاسخ به این پرسش که تیم سابر مدتی تحت فشار بود اما به نظر می رسید در جام جهانی الجزایر راحت تر از فصل قبل بازی کردید؟ تاکید کرد: بعضی افراد با برنامه‌ریزی می‌خواستند تیم را وارد حاشیه کنند و جلوی نتیجه گیری ما را بگیرند. فصل قبل مسابقات واقعا فصل سختی بود و ناملایمتی‌های زیادی به ما شد. خدا را شکر از بازیهای کشورهای اسلامی که توانستیم نتیجه خوبی بگیریم، این فشارها برداشته شد. آقای پورسلمان سرپرست فدراسیون از روزی که آمد تلاش کرد حواشی را از روی تیم سابر بردارد و الان راحت تر و با تمرکز بیشتر بازی می کنیم. در جام جهانی الجزایر نشان دادیم حواشی دیگر خیلی نمی‌تواند روی تیم سابر اثر بگذارد و خود من راحت تر با فشار کمتر مسابقه دادم و فکر می‌کنم بقیه بازیکنان نیز همین شرایط را داشتند.

فتوحی در مورد برنامه تیم ملی برای بازگشت به اوج و گرفتن سهمیه المپیک پاریس تصریح کرد: فکر می‌کنم سابر دارد به روز های اوج بر می گردد. اینکه در اولین مسابقه فصل توانستیم مدال بگیریم، نشان می‌دهد قرار است اتفاقات خوبی بیفتد. همه بازیکنان خیلی آماده هستند و تمام فکر اعضای تیم این است که در جام های جهانی مختلف امتیاز تیم را بالا ببریم. از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می‌خواهیم نگاه ویژه‌ای به تیم سابر داشته باشند چون می‌توانیم در المپیک سهمیه بگیریم و شانس مدال باشیم.

او در پاسخ به این پرسش که با توجه به عملکردی که در بخش تیمی جام جهانی داشتید، انتظار دارید که به مسابقات فرانسه اعزام شوید؟ گفت: سال ها است در تیم ملی حضور دارم و من به عنوان یک ورزشکار باید سطح آمادگی ام را بالا نگه دارم. این دیگر تصمیم مسئولان است که به چه مسابقه‌ای اعزام شویم. حداقل کار این است در مسابقات شرکت کنیم و هیچ تیمی در دنیا نیست که فکر کند در مسابقات شرکت می کند یا خیر. همه تیم های دنیا به راحتی به مسابقات می روند و اعزام به جام جهانی و جایزه بزرگ حداقل اتفاق برای تیم های ورزشی است. دیگر تصمیم با کادرفنی و مسئولان فدراسیون است که تیم با چه تعداد ورزشکار اعزام شود. من به عنوان ورزشکار تمریناتم را انجام می‌دهم تا اگر قرار است در مسابقه ای شرکت کنم، بهترین عملکردم را داشته باشم.

ملی پوش سابر در مورد اینکه در فینال جام جهانی الجزایر موفق به شکست کره جنوبی نشدند، تاکید کرد: کره جنوبی برای ورود به فینال تیم فرانسه را 45 بر 19 شکست داد. کره جنوبی به جایگاهی رسیده است که تیم ها می‌خواهند مقابل آن آبروداری کنند و با اختلاف زیادی نبازند. ما تا امتیاز 30 بازی نزدیکی داشتیم و متاسفانه در سه بازی آخر تمرکزمان را از دست دادیم و نتیجه واگذار کردیم. اگر همین روند را ادامه دهیم می‌توانیم کره‌ای ها را بگیریم ودر فینال نشان دادیم، کار غیر ممکنی نیست. خودشان هم متوجه این مسئله شدند که به سختی توانستند ما را شکست دهند.

همچنین ببینید

شمشیربازی قهرمانی آسیا/ صعود ملی پوشان اسلحه سابر از جدول ۳۲ نفره؛ تقابل دو ایرانی در جدول ۱۶ نفره

رقابت های اسلحه سابر مردان مسابقات قهرمانی آسیا با صعود هر چهار نماینده ایران به …

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی