دکتر پورسلمان: باید با موفقیت در المپیک پاسخ اعتماد رییس جمهور شهیدمان را بدهیم

رییس فدراسیون شمشیربازی با اشاره به نشست وبیناری وزیر ورزش با روسای فدراسیون ها و تاکیدات صورت گرفته در این نشست مبنی بر ادامه با قدرت فعالیت ها، گفت: با جدیت کارها را دنبال می کنیم تا بتوانیم در المپیک با موفقیت، پاسخ اعتماد رییس جمهور شهیدمان را بدهیم. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، به دنبال سانحه ناگوار برای رییس جمهور محترم کشور که منجر به شهادت ایشان و هیات همراه شد، عصر روز دوشنبه نشست وبیناری میان کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون ها برگزار شد. این نشست با عنوان «حماسه خدمت بدون وقفه باقیست» در محل وزارت ورزش برگزار شد.

دکتر علیرضا پورسلمان رییس فدراسیون شمشیربازی از روسای حاضر در این نشست بود. وی در این رابطه گفت: نشست وزیر ورزش با مدیران کل و روسای فدراسیون ها پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدی که ایشان بر تعطیل نشدن کارها داشتند، تشکیل شد. در آغاز این نشست، وزیر با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «در امور کشور هیچ خللی ایجاد نمی‌شود»، بر پیشبرد اهداف و ماموریت های محوله به بهترین شکل تاکید داشت. 

وی تصریح کرد: دو ماه دیگر بازی های المپیک در پاریس برگزار می شود و کاروان ایران باید در آن شرکت داشته باشد. بنابراین تاکید شد که فدراسیون ها و به ویژه فدراسیون های المپیکی باید با قدرت کار خود را دنبال کنند. 

رییس فدراسیون شمشیربازی خاطرنشان کرد: از نگاه رییس جمهور فقید و شهیدمان، کار مملکت تعطیل بردار نبود. بنابراین ما هم در جامعه ورزش باید با جدیت کارهای مان را دنبال کنیم تا در المپیک که مهمترین رویداد پیش رو به حساب می آید بتوانیم با افتخار آفرینی و کسب نتایج قابل توجه، موجب شادی روح آن بزرگوار شویم و پاسخ اعتمادی که به جامعه ورزش داشتند و حمایت هایی که داشتند را بدهیم. 

دکتر پورسلمان با یادآوری حضور شهید سید ابراهیم رئیسی در مراسم تجلیل از مدال آوران سال ۱۴۰۲ که ۱۸ اردیبهشت برگزار شد، تصریح کرد: در نشست وبیناری «حماسه خدمت بدون وقفه باقیست»، وزیر ورزش تاکید داشت که در آن مراسم، مرحوم رئیسی از شرایط ورزش ابراز رضایت داشتند. بنابراین باید به گونه ای پیش رفت که زمینه های این رضایت خاطر حفظ و ارتقا یابد. 

وی همچنین اشاره ای به طرح آمایش سرزمین داشت و گفت: این طرح هم در نشست روز گذشته موردتوجه قرار گرفت. نگاه وزیر ورزش به این طرح کاملا کارشناسی، کاربردی و عمیق است. طرح آمایش سرزمین با نگاهی مدبرانه ای که وزیر ورزش به آن دارد می تواند علاوه بر ایجاد و تقویت هم افزایی میان دستگاه ها، مسیر روشنی را برای زیرساخت های ورزشی و آینده آنها ایجاد کند. با این طرح می توان نسبت به زیر ساخت ها و نقاط ضعف و قوت آنها اشراف بیشتری پیدا کرد و با یک رویکرد مشخص و هدفمند، هدف گذاری های جدید را داشت. اینکونه از کلنگ زنی های غیرکارشناسی هم خودداری می شود. 

رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: توسعه ورزش دیگر طرحی است که وزیر ورزش روی آن تاکید دارد و در نشست وبیناری هم موردتوجه قرار گرفت. در این زمینه هم وزیر ورزش نگاهی عمیق و کارشناسی به موضوع دارد. 

پورسلمان تاکید کرد: یکی از اقدامات درست و به جای شهید رئیسی انتخابی وزیری شایسته با نگاه حرفه ای و دقیق به تمام مسائل بود که باعث امیدواری جامعه ورزش نسبت به آینده و اطمینان خاطر از آینده ای روشن تر در این حوزه شده است. 

همچنین ببینید

گزارش تصویری/ بازدید سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش از اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، اعزامی به بازی های المپیک  ۲۰۲۴ پاریس  

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی