انتخابی زون آسیا – فجیره/ پرونده نمایندگان ایران بسته شد 

با برگزاری دیداهای اسلحه سابر بانوان و مشخص شدن وضعیت نماینده ایران در این اسلحه، پرونده شمشیربازی کشورمان در رقابت های انتخابی زون آسیا بسته شد. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، نجمه سازنچیان آخرین نماینده ایران در رقابت های شمشیربازی انتخابی زون آسیا بود که در اسلحه سابر بانوان با حریفان خود رقابت کرد. 

رقابت های این اسلحه با حضور ۱۰ شمشیرباز برگزار شد. سازنچیان مرحله مقدماتی را بدون باخت و با چهار پیروزی به پایان رساند و وارد جمع هشت بازیکن برتر شد. 

او در این مرحله با «ورونیکا واسیلوا» از استرالیا دیدار کرد و با نتیجه ۱۵ به ۱۱ باخت و موفق به صعود نشد.

با برگزاری دیدارهای اسلحه سابر بانوان و انجام دیدارهای نجمه سازنچیان در این اسلحه، پرونده نمایندگان ایران در مسابقات شمشیربازی انتخابی زون آسیا بسته شد. 

در چارچوب این مسابقات امروز ریحانه رضایی در اسلحه اپه از مرحله مقدماتی صعود کرد اما در مرحله یک هشتم نهایی باخت و با کسب جایگاه نهم در میان ۱۶ شمشیرباز به کار خود پایان داد. در اسلحه فلوره هم علی امینی هم با دو برد، ۴ باخت و عدم صعود از مرحله مقدماتی به کار خود  پایان داد. جایگاه چهاردهم در میان ۱۶ شمشیرباز شرکت کننده در رده بندی نهایی در اختیار امینی قرار گرفت. 

همچنین روز گذشته محمد اسماعیلی در اسلحه اپه تا مرحله نیمه نهایی پیش رفت اما در نهایت موفق به کسب سهمیه نشد اما به جایگاه سوم مشترک دست یافت. زهرا کارگر هم در اسلحه فلوره موفق به صعود از دور گروهی نشد.  او در میان ۱۴ شرکت کننده در رقابت های اسلحه فلوره در جایگاه ۱۲ ایستاد. 

بدین ترتیب شمشیربازی ایران با سهمیه تیمی که توسط تیم ملی اسلحه سابر مردان به دست آورده است در بازی های المپیک پاریس شرکت خواهد کرد. این سهمیه تنها سهمیه تیمی است که تا به امروز ورزش ایران برای المپیک به دست آورده است. به واسطه این سهمیه شمشیربازی ایران در بخش انفرادی هم سه نماینده خواهد داشت. 

همچنین ببینید

پیگیری اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه فلوره در شیراز 

اردوی آماده سازی تیم ملی شمشیربازی اسلحه فلوره در شیراز پیگیری شد.  به گزارش روابط …

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی