علی پاکدامن: مدال برنزم را تقدیم ملت شریف ایران می کنم 

ملی پوش شمشیربازی اسلحه سابر که در جام جهانی مجارستان موفق به کسب مدال برنز شد، مدال خود را به ملت ایران تقدیم کرد وگفت: امیدوارم سالی پرمدال به ویژه در بازی های المپیک داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، علی پاکدامن که شامگاه یکشنبه در پایان دیدارهای انفرادی جام جهانی مجارستان موفق به کسب مدال برنز شد و اولین مدال جهانی ورزش در سال جدید را به نام خود و شمشیربازی به ثبت رساند، در مورد عملکردش در این رویداد توضیح داد. 

وی با یادآوری اینکه ۲۷ اسفند ۱۴۰۲ همراه با دیگر اعضای تیم ملی اسلحه سابر عازم مجارستان شد، گفت: سه روز تمرین در بوداپست داشتیم سپس وارد مسابقات شدیم و در بخش انفرادی رقابت با حریفان را آغاز کردیم.

وی با تاکید بر اینکه جام جهانی مجارستان از قدیمی ترین رویدادهای جهانی و آخرین ماراتن برای توزیع سهمیه تیمی المپیک است، خاطرنشان کرد: ۲۶۹ نفر در این جام شرکت داشتند، رقابت ها از حساسیت بالایی برخوردار بود و من به لطف خدا توانستم صاحب مدال برنز شوم.

این ملی پوش اسلحه سابر اشاره ای به رقابت های خود داشت و تصریح کرد: سه نفر از حریفانی که شکست دادم جزو بازیکنان عنوان دار بودند، در جریان مسابقات بازیکنی از مجارستان را شکست دادم، سپس نماینده ایتالیا را شکست دادم که نقره المپیک، چهار مدال قهرمانی جهان و چند مدال جام جهانی را در کارنامه دارد. در مرحله ۱۶ نفره بازیکن فرانسه که کاپیتان تیم ملی این کشور است را از پیش رو برداشتم و در مرحله هشت نفره هم «اوه» کره ای که صاحب طلای المپیک و جهان است را با شکست مواجه کردم. 

وی تاکید کرد: در مرحله نیمه نهایی نتوانستم عملکرد قابل قبولی داشته باشم و شکست خوردم و اینگونه صاحب مدال برنز شدم. 

علی پاکدامن با بیان اینکه این مدال را تقدیم ملت شریف ایران می کنم، گفت: امیدوارم سالی پر از مدال برای کشورم به ویژه در بازی های المپیک باشد. 


همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی