جام جهانی مجارستان/ ایستادن در جایگاه ششم بعد از کسب سهمیه المپیک

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر بعد از قطعی کردن سهمیه تیمی خود در جام جهانی مجارستان، جایگاه ششم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران امروز (یکشنبه ۵ فرودین) دیدارهای خود در بخش تیمی جام جهانی مجارستان را برگزار کرد. 

تیم کشورمان که با از پیش رو برداشتن اردن و مصر و صعود به جمع هشت تیم برتر جام جهانی مجارستان سهمیه تیمی خود برای المپیک پاریس را قطعی کرد، در ادامه این رقابت ها و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف مجارستان تیم دوم رنکینگ جهانی رفت و مقابل این تیم مدعی شکست خورد. 

بدین ترتیب تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران دیدارهای خود را برای کسب یکی از رده های پنجم تا هشتم ادامه داد. در این مرحله تیم ملی ایران ابتدا برابر ایتالیا تیم پنجم جهان با قدرت پیروز شد سپس در مصاف با فرانسه تیم چهارم رده بندی جهانی شکست خورد. 

بدین ترتیب ملی پوشان کشورمان با کسب جایگاه ششم و مهمتر از آن کسب سهمیه تیمی المپیک به کار خود در بوداپست پایان دادند. 

عملکرد نمایندگان ایران در جام جهانی مجارستان به این شرح است: 

جدول ٣٢ تیم
*ایران ٤٥ – اردن ٢١

جدول ۱۶ تیمی
* ایران ۴۵ – مصر ۳۸

جدول ۸ تیمی
* ایران ۲۷ – مجارستان ۴۵

رده بندی تیم های ۵ تا ۸
* ایران ۴۵ – ایتالیا ۳۱
ایران ۳۶ – فرانسه ۴۵

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی