اعلام رده بندی جدید شمشیربازان ایران در رنکینگ جهانی/ پاکدامن همچنان پنجم دنیا است

با اعلام فدراسیون جهانی شمشیربازی، علی پاکدامن همچنان در رده پنجم رنکینگ جهانی قرار دارد. در این رده بندی محمد رهبری هم جایگاه قبلی خود را حفظ کرده و محمد فتوحی چهار پله صعود داشته است. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، فدراسیون بین المللی شمشیربازی رنکینگ جهانی بازیکنان و تیم های اسلحه سابر را بر اساس نتایج به دست آمده که در جام جهانی ایتالیا اعلام کرد. 

بر این اساس علی پاکدامن که پیش از این جام در رده پنجم قرار داشت در این جایگاه باقی ماند. محمد رهبری هم توانست جایگاه ۲۸ خود در رنکینگ جهانی را تثبیت کرد. محمد فتوحی با چهار پله صعود در رده ۷۳ قرار گرفت و فرزاد باهر ارسباران هم صاحب جایگاه ۹۱ شد. 

جایگاه شمشیربازان ایران در رده بندی جدید فدراسیون جهانی به این شرح است: 

* علی پاکدامن: رده ۵ (او پیش از این هم در جایگاه ۵ قرار داشت) 
* محمد رهبری: رده ۲۸ (او پیش از این هم در جایگاه ۲۸ قرار داشت)
*محمد فتوحی: رده ۷۳ (او پیش از این در رده ۷۷ قرار داشت)
* فرزاد باهر ارسباران: رده ۹۱ (او پیش از این در جایگاه ۹۰ قرار داشت)

در جریان جام جهانی شمشیربازی ایتالیا که شامگاه یکشنبه به پایان رسید و در بخش انفرادی، علی پاکدامن تا جدول ۱۶ نفره پیش رفت. محمد فتوحی در جدول ۱۲۸ نفره و رهبری و باهرارسباران در جدول ۶۴ نفره مقدماتی به کار خود پایان دادند. 

در رده بندی نهایی بازیکنان شرکت کننده در جام جهانی ایتالیا، پاکدامن نهم شد،  رهبری صاحب جایگاه ۶۸ شد، باهر ارسباران در رده ۷۷ ایستاد و فتوحی هم جایگاه ۱۳۰ را به خود اختصاص داد. 

در بخش تیمی هم تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در رده هشتم قرار گرفت. 

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی