جام جهانی ایتالیا/  شکست برابر تیم دوم رنکینگ جهانی در جمع هشت تیم برتر

تيم ملي شمشيربازي اسلحه سابر كه با پيروزي برابر مصر در جمع هشت تيم برتر جام جهاني ايتاليا قرار گرفت، در اين جدول و در رقابتي نزديك با مجارستان تيم دوم رنكينگ جهاني نتيجه را واگذار كرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رقابت های جام جهانی ایتالیا امروز (یکشنبه ۱۳ اسفند) با برگزاری دیدارهای تیمی در پادووا پیگیری شد. 

تیم ملی اسلحه سابر ایران که با ترکیب علی پاکدامن، محمد فتوحی، محمد رهبری و فرزاد باهرارسباران و رنکینگ هفتم جهان در این جام شرکت کرده است پس از استراحت در جدول ۳۲ تیمی مسابقات، دیدارهای خود را از جدول ۱۶ تیمی و رقابت با مصر تیم دهم رنکینگ جهانی آغاز کرد. 

تیم کشورمان با غلبه بر مصر به جدول هشت تیمی مسابقات راه یافت اما در این جدول مقابل مجارستان، تیم دوم رنکینگ جهانی شکست خورد.

جدول ۳۲ تیمی
* ایران با قرعه استراحت روبرو بود

جدول ۱۶ تیمی
* ایران۴۵ – مصر ۳۹

جدول ۸ تیمی
* ایران ۳۷ – مجارستان ۴۵

تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر ایران در حالی تا جمع هشت تیم برتر جام جهانی ایتالیا پیش رفت که ژاپن رقیب آسیایی کشورمان برای کسب سهمیه تیمی المپیک، پس از استراحت در جدول ۳۲ تیمی، نتیجه رقابت با رومانی در جدول ۱۶ تیمی را واگذار کرد و نتوانست وارد جمع هشت تیم برتر این جام شود.

ملی پوشان شمشیربازی ایران برای کسب جایگاه پنجم تا هشتم جام جهانی ایتالیا به مصاف آلمان تیم ششم رنکینگ جهانی خواهند رفت و در صورت پیروزی با برنده دیدار تیم های ایتالیا و رومانی رقابت خواهند کرد.

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی