پاکدامن: تمام تلاشم را کردم که رنکینگم را حفظ کنم/اولین بار نیست که به اینجا رسیدم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، علی پاکدامن در گفت وگو با برنامه ورزشگاه بعد از کسب رنکینگ ۸ دنیا گفت: خدارو شکر که این اتفاق افتاد اما این اولین بار نیست که به اینجا رسیدم، در سه سال گذشته من در ۳۸ رویداد شرکت کردم و خوشحالم که در این رویدادها که در رنکینگ تاثیر بسیار زیادی دارد، نتایج قابل قبولی کسب کردم و خودم را بین۱۶ بازیکن برتر حفظ کنم. در ورزش‌های انفرادی ملاک اصلی رنکینگ است و اینکه ورزشکاری از کشور ایران در این جایگاه باشد، بسیار سخت است؛ این رشته چون اصالت اروپایی دارد خیلی سخت است که مارا بپذیرند، من تمام تلاشم را کردم این رنکینگ را حفظ کنم و در حال حاضر به دلیل اینکه بازیکن کره‌ای مصدوم شده، در رنکینگ هفت حضور دارم.

پاکدامن در خصوص مسابقات جایزه بزرگ فرانسه گفت: یک اردوی خیلی خوب در فرانسه پیش یک مربی المپیک باز داشتیم، این مربی از المپیک ۱۹۹۲ تا همین المپیک توکیو با ورزشکاران مدال‌آور تمرین کرده است.  خدارا شکر فدراسیون رایزنی کرد و توانستیم از حضور ایشان بهره‌مند شویم و من هر موقع با ایشان تمرین کردم، توانستم خیلی خوب بازی کنم.

وی افزود: وقتی می‌خواستم به فرانسه بروم با این مربی مذاکره می‌کردم و به ایشان گفتم شرایط زندگی ام در ایران طوری نبود که بتوانم همسرم را ۶ ماه ترک کنم و ایشان هم پزشک است و نمی‌تواند ۶ ماه همراه من در فرانسه باشد اما این مربی گفت فقط من را با خانواده‌ام می‌پذیرد و تنها من را تمرین نمی‌دهد که بعد از یک مدت بگویم دلتنگی خانواده را دارم. مربی برای من کارت اقامت یکساله گرفت.

انشالله بعد از مسابقات تیمی گرجستان که توانستیم سهمیه المپیک را بگیریم، چون من کاپیتان تیم هستم دوست ندارم بگویند پاکدامن کاپیتان تیم بود و سهمیه المپیک را نگرفت، یک صحبت سفت و سخت در این خصوص می‌کنم. در خصوص تاثیر این اردو باید بگویم نفر ۴ رنکینگ دنیا در فرانسه که کشور خودش بود، بعد از این اردو ۱۵-۱۰ به من باخت.

پاکدامن در خصوص شهرآورد و شرایط تیم استقلال گفت: نیمه اول این بازی خوبی نبود اما نیمه دوم در دقیقه ۵۵ مهرداد محمدی می‌توانست پاس بدهد و اتفاق بهتری برای تیم ما رخ می‌داد؛ وقتی امید عالیشاه داشت به زمین می‌آمد گفتم خدا کند نیاید او خیلی دربی باز است.  

وی ادامه داد: امسال تنها ستاره استقلال خود آقای نکونام است، آقای نکونام امسال واقعا با مشکلات زیاد پای استقلال ایستاد و به جز مهرداد محمدی و آرمین سهرابیان بازیکنی را نخرید اما سپاهان را شانس اصلی قهرمانی می‌دانم، این تیم بسیار بازیکنان خوبی دارد و جوانان‌های خوبی مثل حسین نژاد را هم کشف کرده، اگر جای آقای قلعه‌نویی بودم در جام ملت ها به حزباوی و حسین نژاد بازی می‌دهم چرا که این‌ها نسل آینده فوتبال ما هستند.

همچنین ببینید

گزارش تصویری/ بازدید سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش از اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، اعزامی به بازی های المپیک  ۲۰۲۴ پاریس  

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی