صعود علی پاکدامن به جمع 32 ورزشکار برتر مسابقات جهانی الجزایر

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، روز دوم مسابقات جهانی کلاس A الجزایر امروز، بیستم آبان ماه آغاز شد.

پنج سابریست کشورمان متشکل از علی پاکدامن، محمد رهبری، فرزاد باهر ارسباران، محمد فتوحی و نیما زاهدی در این مسابقات شرکت کرده بودند که تنها محمد رهبری موفق شد به جمع 64 ورزشکار برتر راه پیدا کند. علی پاکدامن نیز به دلیل حضور در 16 نفر برتر به خاطر داشتن رنکینگ 10 جهانی، مستقیم به مرحله 64 نفره راه پیدا کرد و در کنار شمشیربازان معتبر کره ای، فرانسوی، مجارستانی، ایتالیایی و… در مراحل اولیه به استراحت پرداخت.

امروز و در چارچوب روز دوم مسابقات انفرادی، مرحله حذفی بین 64 نفر با شرکت محمد رهبری و علی پاکدامن برگزار شد. محمد رهبری مقابل حریف تونسی قرار گرفت و با نتیجه 15-6 شکست خورد و نتوانست به مرحله 32 نفره راه پیدا کند.

علی پاکدامن مقابل حریف رومانیایی قرار گرفت و توانست او را با نتیجه 15-6 شکست دهد و به جمع 32 ورزشکار برتر صعود کند.

پاکدامن در مرحله بعد باید به مصاف برنده جدال آلمان و آمریکا برود.

همچنین ببینید

محمد رهبري: زير نظر مربي فرانسوي روز به روز پيشرفت مي كنيم  

ملي پوش اسلحه سابر با ابراز رضايت از روند تمريناتش در كمپ بين المللي اورلئان، گفت: زير نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم. روز به روز پیشرفت می کنیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد رهبری که همراه با دیگر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در کمپ بینالمللی اورلئان پیگیر تمریناتش برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، در مورد روند آماده سازی خود در این کمپ توضیحداد. وی گفت: از ۱۰ روز پیش در کمپ بین المللی اورلئان و زیر نظر مربی فرانسوی مان پیگیر تمرینات هستیم. فکر می کنم بتوانیم در چندماهباقی مانده تا المپیک به اوج آمادگی برسیم. این‌ ملی پوش اسلحه سابر که برای دومین دوره متوالی در بازی های المپیک حاضر خواهد شد با تاکید بر سنگین و پرفشار بودنتمرینات، خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر تمرین می کنیم.  رهبری تصریح کرد: تمرینات مان بر مبنای جدیدترین و به روزترین اصول حال حاضر جهان و زیر نظر مربی فرانسوی دنبال می شود.  ملی پوش اسلحه سابر تاکید کرد: امیدوارم در مسیر المپیک با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانیم بهترین نتایج راکسب کنیم. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی