نایب قهرمانی ایران در مسابقات شمشیربازی جام ریاست جمهوری ارمنستان در اسلحه فلوره

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات شمشیربازی جام ریاست جمهوری ارمنستان که از ۵ مهرماه در ایروان جریان داشت، در روز آخر در قسمت تیمی پیگیری شد.

در اسلحه فلوره، تیم ایران پس از استراحت در دور نخست، در مرحله نیمه نهایی تیم خوب میزبان را با نتیجه ۴۵ بر ۴۱ شکست داد و راهی فینال شد. در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی، تیم بلاروس هم تیم گرجستان را شکست داد تا ایران و بلاروس برگزار کننده بازی نهایی باشند. در بازی نهایی، تیم پر قدرت بلاروس توانست با نتیجه ۴۵ بر ۳۲ به برتری دست یابد تا تیم خوب و شگفتی ساز ایران، نایب قهرمانی مسابقات را کسب نماید.

در اسلحه اپه، تیم ایران در مرحله یک‌چهارم، برابر تیم ب ارمنستان قرار گرفت و در میان تعجب حاضران، با اعمال نفوذ داوری، با نتیجه ۴۵ بر ۴۴ تیم ایران بازانده شد تا دست کشور میزبان‌ که در این مسابقات از مدال دور مانده بود، بتواند صاحب عنوان تیمی شود. در این اسلحه، تیم الف ارمنستان اول شد. تیم بلاروس دوم شد. تیم ب ارمنستان هم با برتری برابر برابر ازبکستان، در مکان سوم ایستاد.

تیمهای اپه و فلوره نوجوانان و جوانان ایران در این مسابقات مجموعا دو‌ مدال طلا، یک‌ مدال نقره و یک مدال برنز کسب کرد.

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی