علی پاکدامن در جمع 32 ورزشکار برتر جهان

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مرحله انفرادی مسابقات شمشیربازی قهرمانی جهان در میلان ایتالیا امروز از سر گرفته شد و شمشیربازان کشورمان در اسلحه سابر به رقابت پرداختند.

علی پاکدامن، محمد فتوحی و محمد رهبری در جدول اصلی 64 نفره حضور داشتند و با رقیبان خود روی پیست قرار گرفتند که از این سه ورزشکار، علی پاکدامن به مرحله بعد راه پیدا کرد.

پاکدامن با نتیجه 15-8 حریف هندی را از پیش رو برداشت. محمد فتوحی اما با نتیجه 15-12 مقابل حریف آمریکایی شکست خورد و محمد رهبری نیز مقابل حریف مجارستانی با نتیجه 15-9 مغلوب شد.

علی پاکدامن در مرحله بعد باید به مصاف ستارخان از قزاقستان برود.

همچنین ببینید

پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در المپیک شد  

طبق توافقات صورت گرفته میان فدراسیون شمشیربازی و پیمان فخری، این مربی هدایت تیم ملی اسلحه سابر در بازی های المپیک را برعهده خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رایزنی های فدراسیون با پیمان فخری برای هدایت تیم ملی اسلحه سابر در نهایتمنجر به توافق طرفین در این زمینه شد. بر این اساس، سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پیمان فخری خواهد بود. به همین منظور این مربی تا یک ماه دیگر برای مذاکرات نهایی ‌و‌ آغاز به کار رسمی به ایران سفر می کند. تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر برای دومین بار در بازی های المپیک شرکت می کند، هدایت این تیم در بازی های ۲۰۲۰ توکیو هم برعهده پیمان فخری بود. پیمان فخری سال ها هدایت تیم ملی اسلحه سابر را بر عهده داشت. حضور نمایندگان شمشیربازی ایران در بخش انفرادی بازی هایالمپیک لندن و ریو هم‌با هدایت او انجام شد. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی