پورسلمان: پایان سلطه شرق آسیا دلچسب بود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، علیرضا پورسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا و در واکنش به این موضوع که شنیده می‌شود اعزام‌های متعدد به رقابت‌های مختلف مشکلاتی را برای این فدراسیون ایجاد کرده، تاکید کرد: هدف ما تلاش برای موفقیت و رسیدن به عناوین آسیایی و جهانی است و بدون شک حضور در این مسیر مشکلاتی را هم از نظر مالی ایجاد می‌کند. واقعیت این است که اعزام به چین با اینکه با تدابیر خاص صورت گرفت و کیفی بود اما تمام داشته‌های خود را هزینه کردیم تا بتوانیم در این رویداد حضور داشته باشیم که خوشبختانه با نتایج خوبی هم همراه بود. برای این اعزام نیازمند تامین اعتبار بودیم که بخشی از آن توسط وزارت ورزش و بخش دیگری از منابع بیرونی تهیه شد تا در نهایت کاروان شمشیربازی راهی چین شود.

وی ادامه داد: اتفاق خوب دیگری که در این رویداد افتاد این بود که موفق شدیم سلطه شرقی‌ها را پایان داده و یک مدال طلای ارزشمند را برای ایران به ارمغان بیاوریم که برای غرب آسیا هم یک افتخار به حساب می‌آید. در این مدت ورزشکاران ما خیلی تلاش کردند و این مدال ارزشمند حق علی پاکدامن بود. امیدوارم در بازی‌های آسیایی نیز بتوانیم این افتخارات را تکرار کنیم چرا که حق شمشیربازی ایران به مراتب بیش از اینهاست.

او تصریح کرد: موضوع مهم دیگری که در این رویداد برای ما مهم بود آن بود که بتوانیم شایستگی‌های خود را نشان داده و فاصله قابل قبولی را با ژاپن داشته باشیم. این حریف غرب آسیا به نوعی برای ما یک مشکل شده بود چراکه در رویدادهای مختلف نتایج به سود آنها تمام می‌شد و این یک مساله روحی برای شمشیربازی ایران بود. در این مسابقات و در مرحله نیمه‌نهایی ایران به ژاپن خورد و طبیعی بود که این مساله روحی فشار مضاعفی را بر روی تیم ما وارد کند اما برای رسیدن به مرحله بعد و دست‌یابی به مدال چاره‌ای جز رقابت در این شرایط سخت نبود و ورزشکاران ما به خوبی این مسابقه را مدیریت کرده و ژاپن را از پیش رو برداشتند.

پورسلمان در مورد شرایط ملی‌پوشان هم گفت: شاید باورتان نشود اما برخی از نفرات ما در خواب هم حرف می‌زدند و این به دلیل فشار شدیدی بود که روی آنها بود. این قهرمانان برای حضور در تیم ملی روزهای بسیاری را در اردو و دور از خانواده هستند و طبیعی است که در این راه مشکلات بسیاری هم ایجاد می‌شود.

او در مورد اختلاف ایجاد شده بین سابر و سایر رشته‌های تحت پوشش این فدراسیون، تاکید کرد: با حضور افراد فنی پرتلاش و با دانش در سابر مشکلی نداریم و امروز در بین تیم‌های برتر دنیا هستیم اما در سایر بخش‌ها باید تغییر نسل داشته باشیم تا بتوانیم به خودباوری رسیده و شایستگی‌های خود را نشان دهیم. البته در این میان عقب‌ماندگی‌هایی هم وجود دارد که باید مرتفع شود و تلاش همه ما این است که بتوانیم در فلوره و اپه نیز عملکرد موفقی داشته باشیم.

گفتنی است تیم ملی سابر ایران متشکل از علی پاکدامن، محمد فتوحی، محمد رهبری و فرزاد باهر ارسباران، پس از برد مقابل تیم ملی ژاپن در مرحله فینال، به مصاف کره جنوبی رفت و با شکست مقابل این تیم به عنوان نایب قهرمانی و مدال نقره رقابت‌های قهرمانی آسیا دست یافت. پیش از این و در انفرادی سابر نیز پاکدامن و رهبری موفق به کسب یک نشان طلا و برنز شده بودند.

همچنین ببینید

محمد رهبري: زير نظر مربي فرانسوي روز به روز پيشرفت مي كنيم  

ملي پوش اسلحه سابر با ابراز رضايت از روند تمريناتش در كمپ بين المللي اورلئان، گفت: زير نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم. روز به روز پیشرفت می کنیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد رهبری که همراه با دیگر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در کمپ بینالمللی اورلئان پیگیر تمریناتش برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، در مورد روند آماده سازی خود در این کمپ توضیحداد. وی گفت: از ۱۰ روز پیش در کمپ بین المللی اورلئان و زیر نظر مربی فرانسوی مان پیگیر تمرینات هستیم. فکر می کنم بتوانیم در چندماهباقی مانده تا المپیک به اوج آمادگی برسیم. این‌ ملی پوش اسلحه سابر که برای دومین دوره متوالی در بازی های المپیک حاضر خواهد شد با تاکید بر سنگین و پرفشار بودنتمرینات، خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر تمرین می کنیم.  رهبری تصریح کرد: تمرینات مان بر مبنای جدیدترین و به روزترین اصول حال حاضر جهان و زیر نظر مربی فرانسوی دنبال می شود.  ملی پوش اسلحه سابر تاکید کرد: امیدوارم در مسیر المپیک با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانیم بهترین نتایج راکسب کنیم. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی