پایان کار دختران سابر در رقابت های انفرادی مسابقات قهرمانی آسیا

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات قهرمانی آسیا چین در رشته انفرادی اسلحه سابر دختران از صبح امروز آغاز شد.

نجمه سازنچیان، کیانا باقرزاده، فائزه رفیعی و شیدا عالمی، تیم ملی کشورمان در این مسابقات را تشکیل می‌دادند.

در مرحله گروهی، سازنچیان حریف تایلندی و فیلیپینی را پشت سر گذاشت و مقابل حریفان قزاقستان، ژاپن، استرالیا و ازبکستان مغلوب شد. کیانا باقرزاده نیز موفق شد تایپه، سنگاپور و فیلیپین را شکست دهد و در مصاف با کره، هنگ کنگ و ژاپن بازنده از پیست خارج شد.

فائزه رفیعی مقابل چین، ازبکستان، ویتنام و تایپه شکست خورد و هند و سنگاپور را از پیش رو برداشت. شیدا عالمی نیز حریف هنگ کنگی را شکست داد و مقابل دیگر حریفانش مغلوب شد.  

نجمه سازنچیان، فائزه رفیعی و کیانا باقرزاده به جدول ۶۴ نفره راه پیدا کردند و باقرزاده با شکست حریف سنگاپوری و سازنچیان با از پیش رو برداشتن حریف تایپه‌ای، موفق شدند به جدول ۳۲ نفره راه پیدا کنند. رفیعی با شکست مقابل حریف سنگاپوری از ادامه مسابقات حذف شد.

در مرحله یک شانزدهم، هردو نتیجه را به حریفان ژاپنی واگذار کردند و از راهیابی به ۱۶ نفر برتر این رقابت‌ها بازماندند.  

نتایج مرحله یک سی و دوم:

نجمه سازنچیان (ایران) – ۱۵
هسو یو سین (تایپه) – ۱۲

کیانا باقرزاده (ایران) – ۱۵
وی نیکول شر تین (سنگاپور) – ۱۱

فائزه رفیعی (ایران) – 10
جسیکا شو هوی (سنگاپور) – 15

نتایج مرحله یک شانزدهم:

نجمه سازنچیان (ایران) – ۹
فوکوشیما شیهومی (ژاپن) – ۱۵

کیانا باقرزاده (ایران) – ۱۴
اوزاکی سری (ژاپن) – ۱۵

همچنین ببینید

محمد رهبري: زير نظر مربي فرانسوي روز به روز پيشرفت مي كنيم  

ملي پوش اسلحه سابر با ابراز رضايت از روند تمريناتش در كمپ بين المللي اورلئان، گفت: زير نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم. روز به روز پیشرفت می کنیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد رهبری که همراه با دیگر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در کمپ بینالمللی اورلئان پیگیر تمریناتش برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، در مورد روند آماده سازی خود در این کمپ توضیحداد. وی گفت: از ۱۰ روز پیش در کمپ بین المللی اورلئان و زیر نظر مربی فرانسوی مان پیگیر تمرینات هستیم. فکر می کنم بتوانیم در چندماهباقی مانده تا المپیک به اوج آمادگی برسیم. این‌ ملی پوش اسلحه سابر که برای دومین دوره متوالی در بازی های المپیک حاضر خواهد شد با تاکید بر سنگین و پرفشار بودنتمرینات، خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر تمرین می کنیم.  رهبری تصریح کرد: تمرینات مان بر مبنای جدیدترین و به روزترین اصول حال حاضر جهان و زیر نظر مربی فرانسوی دنبال می شود.  ملی پوش اسلحه سابر تاکید کرد: امیدوارم در مسیر المپیک با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانیم بهترین نتایج راکسب کنیم. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی