علی قهرمان آسیا شد/ کسب مدال طلا بعد از 22 سال

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات انفرادی شمشیربازی اسلحه سابر قهرمانی آسیا چین در حالی به پایان رسید که علی پاکدامن، شمشیرباز کشورمان قهرمان این دوره از مسابقات شد و توانست مدال طلای ارزشمندی را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

پاکدامن موفق شد با نتیجه 15-14 کیم جون هو از کره را شکست دهد و قهرمان این دوره از مسابقات لقب گیرد.

کسب مدال طلای انفرادی بعد از 22 سال توسط یک شمشیرباز ایرانی رقم خورد و آخرین مدال طلا توسط پیمان فخری کسب شده بود. حالا شاگرد خلف او، علی پاکدامن نیز موفق شد به مدال طلا دست پیدا کند.

برای اولین بار شمشیربازیان ایران توانستند در مسابقات انفرادی دو مدال کسب کنند و امپراطوری کره ای ها را در کسب مدال بشکنند.

همچنین ببینید

محمد رهبري: زير نظر مربي فرانسوي روز به روز پيشرفت مي كنيم  

ملي پوش اسلحه سابر با ابراز رضايت از روند تمريناتش در كمپ بين المللي اورلئان، گفت: زير نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم. روز به روز پیشرفت می کنیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد رهبری که همراه با دیگر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در کمپ بینالمللی اورلئان پیگیر تمریناتش برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، در مورد روند آماده سازی خود در این کمپ توضیحداد. وی گفت: از ۱۰ روز پیش در کمپ بین المللی اورلئان و زیر نظر مربی فرانسوی مان پیگیر تمرینات هستیم. فکر می کنم بتوانیم در چندماهباقی مانده تا المپیک به اوج آمادگی برسیم. این‌ ملی پوش اسلحه سابر که برای دومین دوره متوالی در بازی های المپیک حاضر خواهد شد با تاکید بر سنگین و پرفشار بودنتمرینات، خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر تمرین می کنیم.  رهبری تصریح کرد: تمرینات مان بر مبنای جدیدترین و به روزترین اصول حال حاضر جهان و زیر نظر مربی فرانسوی دنبال می شود.  ملی پوش اسلحه سابر تاکید کرد: امیدوارم در مسیر المپیک با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانیم بهترین نتایج راکسب کنیم. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی