پورسلمان با رای قاطع اعضا رئیس فدراسیون شمشیربازی شد

مجمع انتخابات فدراسیون شمشیربازی با حضور محمد پولادگر،معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، مناف هاشمی، دبیر کل کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان، فضل ‌الله باقرزاده و اعضای مجمع در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدا علیرضا پورسلمان تنها کاندیدای این انتخابات برنامه‌های خود را ارائه کرد. در این مجمع 50 نفر حضور داشتند.

فرهادیان از سیستم معرفی کاندیداها و نمایش آرا که برای نخستین در برگزاری انتخابات شمشیربازی استفاده شده است، رونمایی کرد.

علیرضا پورسلمان با 50 رای و کسب تمام آرای اعضای مجمع برای 4 سال به عنوان رئیس فدراسیون شمشیربازی انتخاب شد.

علیرضا پورسلمان در مجمع انتخاباتی شمشیربازی ضمن ارائه برنامه‌های خود گفت: باید کمیته‌های مورد نیاز فدراسیون را فعال کنیم. دو کمیته تخصصی اقتصادی و اندیشه ورزی را اندازی کرده‌ایم. در بحث تجهیزات که مشکل داریم، قرار است شرکت تعاونی با استفاده از هفت هیئت راه اندازی کنیم و برای وارد کردن تجهیزات و جلوگیری از گران فروشی، وسایل و تجهیزات از طریق تعاونی در اختیار استان‌ها قرار بگیرد. یک اتفاق خوب دیگر این است که در حال تولید پیست هستیم.  

او ادامه داد: شمشیربازی به برنامه نوروزگاه اضافه شده است و دو کشور فعلا اعلام آمادگی کرده‌اند. برای ایجاد کمپ‌های بین المللی در کشور برنامه داریم. تلاش‌های جدی برای خلق پول از طریق کمیته اقتصادی داریم. در بحث کمک از اسپانسر اتفاقات خوبی افتاده است و خیلی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را اذیت نکردیم و سعی کردیم اعزام‌ها و دیگر کارها را خودگردان انجام دهیم

وی گفت: فعال بودن لیگ برتر در افق سه ساله فدراسیون قرار دارد.  باشگاه‌‌ها باید دارای مدارس شمشیربازی و دارای فعالیت حرفه‌ای باشند تا این رشته در کشور مانند هندبال و فوتبال حرفه‌ای باشند.

پورسلمان تاکید کرد: راه‌اندازی شهرستان‌ها در استان‌های مزیت دار بخش دیگری از برنامه‌های فدراسیون است. همچنین در تلاش هستیم نمایندگی کارخانه‌های معتبر تجهیزات شمشیر را در کشور داشته باشیم. همچنین تولید تجهیزات شمشیربازی در داخل کشور نیز آغاز شده است.

وی در پایان گفت:  این نوید را به ورزشکاران می‌دهم که حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان قول اهدای 3500 متر زمین در ورزشگاه آزادی را دادند و برای فاز اول آن بودجه 20 میلیاردی نیاز داریم.

همچنین ببینید

شمشیربازی قهرمانی آسیا/ صعود ملی پوشان اسلحه سابر از جدول ۳۲ نفره؛ تقابل دو ایرانی در جدول ۱۶ نفره

رقابت های اسلحه سابر مردان مسابقات قهرمانی آسیا با صعود هر چهار نماینده ایران به …

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی