جام جهانی سابر| باهر انتقام عابدینی را گرفت/ درخشش نماینده ایران در یک قدمی مدال

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، در دومین رو از جام جهانی شمشیربازی سابر در ورشوی لهستان چهار نماینده کشورمان پس از حضور در جدول 64 نفره به مصاف حریفان خود رفتند.

در مرحله یک سی و دوم، فرزاد باهر ارسباران با عملکردی خیره کننده «هامر» آمریکایی را 15 بر 6 شکست داد. هامر در المپیک 2016 با شکست مجتبی عابدینی به فینال رسیده بود و در حال حاضر در رده ششم رنکینگ جهانی قرار دارد. 

در این مرحله محمد رهبری با نتیجه 15 بر11 برابر ماکسیم از فرانسه به برتری رسید، علی پاکدامن 15 بر 11 «خلیل تامسون» از آمریکا را شکست داد و محمد فتوحی با نتیجه 15 بر 8 مغلوب کنتو هوشینو از ژاپن شد و از دور مسابقات کنار رفت.

در مرحله یک شانزدهم نهایی فرزاد باهر 15 بر 6 «کاران سینگ» از هند را از پیش‌رو برداشت و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. علی پاکدامن در این مرحله 15 بر 13 برابر «کالین هیتکاک» از آمریکا شکست خورد و محمد رهبری نیز با نتیجه 15 بر 14 مغلوب «کنتو هوشینو» از ژاپن شد.

در مرحله یک هشتم نهایی باهر با ارایه یک بازی زیبا ، 15 بر 14 برابر کنتو هوشینوی ژاپنی که پیش تر رهبری و فتوحی را شکست داده بود از پیش‌رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

رده‌بندی نمایندگان ایران در جام جهانی سابر لهستان به شرح زیر است:

19- علی پاکدامن
32-محمد رهبری
44-محمد فتوحی

همچنین ببینید

گزارش تصویری/ بازدید سید محمد شروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش از اردوی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، اعزامی به بازی های المپیک  ۲۰۲۴ پاریس  

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی