جام‌جهانی سابر جوانان_ تهران/ تیم ایران چهارم شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، رقابت‌های جام جهانی شمشیربازی جوانان در اسلحه سابر آقایان از روز گذشته در تهران آغاز شد و امروز یکشنبه، 15 آبان ماه در بخش تیمی پیگیری شد.
در دور نخست این رقابت‌ها ایران با ترکیب عرفان شکوهی مبین رضوی و نیما آقایی برابر عراق با نتیجه 45 بر 30 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

ملی‌پوشان جوان کشورمان در ادامه برابر ازبکستان 45 بر 35 شکست خوردند و از صعود به فینال این رقابت‌ها باز ماندند.


در دیدار رده‌بندی تیم ایران با نتیجه ۴۰ بر ۳۵ برابر ترکیه شکست خورد از کسب مدال باز ماند و چهارم شد.
در این دوره از مسابقات کشورهای هند، ازبکستان، آلمان، عراق، ترکیه، کره جنوبی و ایران حضور دارند.

در دیدار فینال نیز کره‌جنوبی با نتیجه ۴۵ بر ۳۸ برابر ازبکستان به برتری رسید و قهرمان شد.

 مسعود فتوحی و امیر رضایی‌نژاد هدایت تیم سابر کشورمان را در این مسابقات بر عهده دارند و  تیم ایران با 30 ورزشکار در جام جهانی شمشیربازی جوانان شرکت کرده است.

همچنین ببینید

محمد رهبري: زير نظر مربي فرانسوي روز به روز پيشرفت مي كنيم  

ملي پوش اسلحه سابر با ابراز رضايت از روند تمريناتش در كمپ بين المللي اورلئان، گفت: زير نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم. روز به روز پیشرفت می کنیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد رهبری که همراه با دیگر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در کمپ بینالمللی اورلئان پیگیر تمریناتش برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، در مورد روند آماده سازی خود در این کمپ توضیحداد. وی گفت: از ۱۰ روز پیش در کمپ بین المللی اورلئان و زیر نظر مربی فرانسوی مان پیگیر تمرینات هستیم. فکر می کنم بتوانیم در چندماهباقی مانده تا المپیک به اوج آمادگی برسیم. این‌ ملی پوش اسلحه سابر که برای دومین دوره متوالی در بازی های المپیک حاضر خواهد شد با تاکید بر سنگین و پرفشار بودنتمرینات، خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر تمرین می کنیم.  رهبری تصریح کرد: تمرینات مان بر مبنای جدیدترین و به روزترین اصول حال حاضر جهان و زیر نظر مربی فرانسوی دنبال می شود.  ملی پوش اسلحه سابر تاکید کرد: امیدوارم در مسیر المپیک با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانیم بهترین نتایج راکسب کنیم. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی