مسابقات بین‌المللی شمشیربازی اصفهان|پاکدامن قهرمان شد، رهبری نایب قهرمان/ انتقام سخت از یلدریم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، مسابقات بین المللی شمشیربازی اصفهان یادواره زنده یاد روزبه سرهنگ پور با حضور شش کشور برگزار شد و در پایان علی پاکدامن از ایران عنوان قهرمانی را کسب کرد.
پاکدامن در نیمه نهایی انتقام فینال بازی های کشورهای اسلامی را از شمشیرباز ترکیه گرفت و توانست با شکست یلدریم فینالیست شود. پاکدامن با این پیروزی انتقام شکست خود برابر انور یلدریم در فینال بازی‌های کشورهای اسلامی را گرفت.
پاکدامن در فینال هم وطن خود محمد رهبری را از پیش رو برداشت و قهرمان شد.
امتیاز این مسابقات در رنکینگ جهانی تاثیر دارد همچنین پاداش دلاری نیز داشت. پاداش قهرمان ۲ هزار دلار، نایب قهرمان هزار دلار و سوم مشترک نفری ۵۰۰ دلار است.

در مرحله یک چهارم نهایی محمد رهبری از ایران ۱۵ بر ۱۳ ممدوف از آذربایجان را شکست داد، نیما زاهدی از ایران ۱۵ بر ۶ امیرحسین علا الدینی را مغلوب کرد، انور یلدریم از ترکیه ۱۵ بر ۱۴ کاکاریدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت و علی پاکدامن از ایران ۱۵ بر ۶ برابر فرزاد باهر از ایران پیروز شد.

در مرحله نیمه نهایی محمد رهبری از ایران ۱۵ بر ۱۳ نیما زاهدی از ایران‌ را شکست پاد داد و علی پاکدامن از ایران ۱۵ بر ۸ انور یلدریم از ترکیه را از پیش رو برداشت.

در فینال تمام ایرانی این مسابقات نیز علی پاکدامن ۱۵ بر ۱۰ محمد رهبری را شکست داد و قهرمان شد.

نفرات برتر مسابقات اصفهان:
۱- علی پاکدامن از ایران
۲- محمد رهبری از ایران
۳- انور یلدریم از ترکیه
۳- نیما زاهدی از ایران
انتهای پیام/

همچنین ببینید

محمد رهبري: زير نظر مربي فرانسوي روز به روز پيشرفت مي كنيم  

ملي پوش اسلحه سابر با ابراز رضايت از روند تمريناتش در كمپ بين المللي اورلئان، گفت: زير نظر «کریستین بائو» مربی فرانسوی تیم. روز به روز پیشرفت می کنیم. به گزارش روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، محمد رهبری که همراه با دیگر اعضای تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در کمپ بینالمللی اورلئان پیگیر تمریناتش برای حضور در بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس است، در مورد روند آماده سازی خود در این کمپ توضیحداد. وی گفت: از ۱۰ روز پیش در کمپ بین المللی اورلئان و زیر نظر مربی فرانسوی مان پیگیر تمرینات هستیم. فکر می کنم بتوانیم در چندماهباقی مانده تا المپیک به اوج آمادگی برسیم. این‌ ملی پوش اسلحه سابر که برای دومین دوره متوالی در بازی های المپیک حاضر خواهد شد با تاکید بر سنگین و پرفشار بودنتمرینات، خاطرنشان کرد: هر روز از ساعت ۹ صبح تا ۳ بعدازظهر تمرین می کنیم.  رهبری تصریح کرد: تمرینات مان بر مبنای جدیدترین و به روزترین اصول حال حاضر جهان و زیر نظر مربی فرانسوی دنبال می شود.  ملی پوش اسلحه سابر تاکید کرد: امیدوارم در مسیر المپیک با حمایت وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و فدراسیون بتوانیم بهترین نتایج راکسب کنیم. 

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی