کوچ شمشیرباز المپیکی به روستا/عابدینی:حفظ جانم ازالمپیک مهمتر است

شمشیرباز المپیکی ایران با اشاره به اعلام زمان بندی مسابقات این رشته در المپیک توکیو گفت: امید زیادی دارم المپیک با قدرت برگزار شود اما در هر شرایطی سلامتی و حفظ جانم اولویت دارد.

مجتبی عابدینی که با تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر سهمیه حضور در المپیک توکیو را به دست آورده است در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح شرایط تمرینی و اوضاع زندگی‌اش در این روزهای کرونایی پرداخت. ضمن اینکه گلایه‌هایی هم بابت مسائل مالی مطرح کرد.

چهار ماه است که «روستانشین» هستم
وی با بیان اینکه از چهار ماه پیش به روستای شورمست رفته و در آنجا پیگیر تمریناتش است، گفت: در تهران بهانه‌ای برای ماندن نداشتم، اردویی نیست که ملزم به حضور در آن باشم، به غیر از تمرین و حضور در مسابقات هم شغلی ندارم که درگیرش باشم. به همین دلیل به روستای پدری ام آمدم تا در فضای سالمِ اینجا تمرینات شخصی هم داشته باشم.

اوضاع بهتری نسبت به خیلی از کشورها داریم
این ملی پوش شمشیربازی با تاکید بر اینکه از بسته‌های حمایتی که توسط کمیته ملی المپیک در اختیارش گذاشته برای پیگیری تمرینات انفرادی اش استفاده می‌کند، تصریح کرد: چاره‌ای نیست جز اینکه با این شرایط کنار بیاییم و از تمرین غافل نشویم تا بعدها از حیث آمادگی متحمل آسیب و فشار کمتری باشیم. البته که اوضاع ما (شمشیربازی ایران) نسبت به خیلی از کشورها بهتر است چون حداقل سهمیه‌مان را گرفته ایم.

خدا رو شکر دغدغه سهمیه المپیک نداریم
عابدینی در این زمینه ادامه داد: کشورهایی مانند فرانسه و روسیه تا پیش از بحران کرونا نتوانستند تکلیف سهمیه المپیک خود را روشن کنند. خیلی از کشورهای دیگر هم هنوز سهمیه ای نگرفته‌اند. شمشیربازان این کشورها این روزها علاوه بر تحمل معضلات کرونا، استرس المپیک و برگزاری مسابقات انتخابی آن برای کسب سهمیه را هم دارند اما خدا رو شکر ما حداقل به دور از این دغدغه هستیم.

https://media.mehrnews.com/d/2020/07/20/4/3503698.jpg

منتظر المپیک هستم اما
شمشیرباز المپیکی ایران که تجربه حضور در المپیک ریو هم را در کارنامه دارد، به اعلام زمان بندی مسابقات شمشیربازی در بازی‌های المپیک توکیو اشاره کرد و گفت: اینگونه به نظر می‌رسد که مسئولان کمیته بین المللی المپیک و برگزارکنندگان المپیک مصمم به برگزاری این بازی‌ها هستند. تلاش ژاپنی‌ها این است که بدون آسیب به کسی، میزبانی بازی‌ها را به سرانجام برسانند. ما هم منتظریم دوره ویروس کرونا به پایان برسد و المپیک برگزار شود اما واقعاً هیچ چیز قابل پیش بینی نیست.

اولویت حفظ سلامتی و جانم است نه المپیک
وی تاکید کرد: واقعاً دوست دارم المپیک با تمام قدرت و بهترین شرایط برگزار شود و تیم ایران هم با بیشترین آمادگی در بازی‌ها شرکت کند اما واقعیت این است که فعلاً با اوضاعی که کرونا برای‌مان درست کرده، حفظ جان و سلامتی برایم اولویت دارند. من دو فرزند دارم و حفظ سلامتی خودم، آنها و همسرم برایم نسبت به المپیک اولویت دارد.

حقوق ۷ میلیونی کفاف زندگی ام را نمی‌دهد
عابدینی همچنین به شرایط مالی‌اش و آسیب‌های اقتصادی که به خاطر کرونا متحمل شده است، اشاره کرد و گفت: انتقاد برخی از قهرمانان و ورزشکاران از اوضاع مالی را درک می‌کنم و قبول دارم. من خودم حقوق ماهیانه ۷ میلیون تومانی از فدراسیون شمشیربازی می‌گیرم اما واقعاً در این شرایط خیلی کفاف زندگی‌ام را نمی‌دهد. به خصوص این چندماه که منبع درآمدی دیگری نداشته‌ام و بعضاً مجبور شده ام از جیب هزینه کنم.

قرارداد ۴۰ میلیونی ام روی هوا رفت

عضو تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر به لغو لیگ باشگاهی این رشته به خاطر گستردگی ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: برای حضور در مسابقات لیگ قرارداد ۴۰ میلیون تومانی منعقد کرده بودم. فقط یک هفته بازی کرده بودیم که کرونا باعث منتفی کردن برگزاری ادامه مسابقات شد. به همین دلیل قراردادمان هم به طور کلی لغو شد.

از لغو مسابقات بین المللی هم ضرر مالی دیدم
وی با یادآوری اینکه همزمان با ایران برگزاری مسابقات در دیگر کشورها هم منتفی شد، افزود: لغو مسابقات بین المللی شمشیربازی و از دست رفتن فرصت حضور در آنها هم به نوعی باعث آسیب مالی شد. به هر حال بعضاً به واسطه حضور در این رقابت‌ها و نتایجی که می‌گرفتیم، پاداشی دریافت می‌کردیم اما کرونا این مسیر مالی را هم برای من و خیلی دیگر از ورزشکاران مسدود کرد.

لازم باشد برای خودم شغلی دست و پا می‌کنم
یکی از چهار نماینده شمشیربازی ایران در المپیک توکیو تاکید کرد: خلاصه اینکه کرونا آسیب مالی زیادی به ورزشکاران زده به خصوص که خیلی از ما به غیر از ورزش و مسابقه، منبع درآمدی دیگری نداریم. تحمل این شرایط راحت نیست بنابراین لازم باشد شغلی برای خودم دست و پا می‌کنم.

پیگیر استخدامم هستم
مجتبی عابدینی در پایان گفتگو با خبرنگار مهر گفت: البته که ما قهرمانان ورزشی امتیاز استخدام شدن را داریم اگرچه خیلی سخت به نتیجه می‌رسد با این حال از طریق رئیس کمیته ملی المپیک پیگیر استخدامم هستم و امیدوارم نتیجه بگیرم.

زینب حاجی حسینی

همچنین ببینید

انعقاد قرارداد همكاري فدراسيون شمشيربازي با پيمان فخري  

قرارداد همكاري فدراسيون شمشيربازي با پيمان فخري براي هدايت تيم ملي شمشيربازي اسلحه سابر در بازي هاي المپيك ٢٠٢٤ المپيكمنعقد شد. به گزارش روابط عمومي فدراسيون شمشيربازي، در راستاي مذاكرات فدراسيون شمشيربازي با پيمان فخري به منظور آماده سازي مليپوشان اسلحه سابر، قرارداد همكاري ميان طرفين امضا شد. بر اين اساس، پيمان فخري به عنوان سرمربي هدايت تيم ملي اسلحه سابر را در اردوهاي آماده سازي و مسابقات قهرماني آسيا(كويت) بر عهده خواهد داشت و در بازي هاي المپيك ٢٠٢٤ پاريس هم كنار اين تيم خواهد بود. تيم ملي اسلحه سابر ايران به واسطه كسب سهميه تيمي، در ديدارهاي انفرادي و تيمي بازي هاي پاريس شركت مي كُند.  پيمان فخري در بازي هاي المپيك لندن، ريو و توكيو نيز هدايت نمايندگان ايران در ديدارهاي انفرادي و تبني را بر عهده داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مدال طلای آپه مردان

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by
مدال طلای سابر مردان در پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

No, thank you. I do not want.
100% secure your website.
Powered by

 

از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی
از راست مرحوم عباس شقاقی_رشید خالقی_بهرام امین صدری_کیومرث طلوعی_بیژن سرهنگ پور_مرحوم علی قریشی